Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Inne

3 marca 2017 r.
17:08

Targi Rolnicze Agro-Park w Lublinie: Sprawdź jaki sprzęt będzie można zobaczyć

Autor: Zdjęcie autora opr. aa

Na ponad 13 tysiącach mkw zaprezentuje się blisko 200 wystawców – producentów i dystrybutorów wiodących marek rolniczych. W weekend w Targach Lublin Targi Rolnicze Agro-Park. To już 10 edycja tej lubelskiej imprezy. W piątek odwiedziliśmy teren targów i podejrzeliśmy przygotowania do rozpoczęcia imprezy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Bardzo nas cieszy powiększające się z roku na rok grono wystawców i zwiedzających – mówi Krystyna Węclewicz-Grajek, prezes Targów Lublin. – AGRO-PARK to impreza, która otwiera sezon wydarzeń adresowanych do rolników.

Do 2014 roku targi rolnicze w Lublinie były organizowane jesienią. W 2015 r. organizatorzy zdecydowali o przesunięciu terminu tego wydarzenia na wiosnę. Zmiana ta okazała się strzałem w dziesiątkę. Docenili to zarówno wystawcy jak i osoby zwiedzające.

Rekordowe targi

W tym roku targi rolnicze w obiektach Targów Lublin zaplanowano w dniach 4-5 marca.
– Tegoroczna, jubileuszowa edycja zapowiada się rekordowo. Na ponad 13 tys. mkw. zaprezentuje się blisko 200 wystawców, w tym kilkanaście firm na targach w Lublinie pojawi się po raz pierwszy – mówi Mirosław Maciej Wituch, dyrektor projektu ze strony Targów Lublin. – Z nowości na sezon 2017 będziemy mieli premiery ciągników: John Deere 5090 R, Case IH Optum 270 CVX, Zetor Forterra 130 HSX i wielu innych maszyn i urządzeń.

Dla rolników targi to doskonała okazja, aby zapoznać się szeroką ofertą maszyn i urządzeń rolniczych. Obejrzeć, zapytać, porównać.

– Zapraszamy tez osoby zainteresowane budową, modernizacją budynków gospodarskich oraz ich wyposażeniem – zachęca Tomasz Kobierski, wiceprezes Międzynarodowych Targów Poznańskich. – Lublin powinni odwiedzić rolnicy zainteresowani kupnem maszyn oraz urządzeń wykorzystywanych w procesie uprawy, zbiorów i przechowywania plonów.

Część ekspozycji bedzie poświęcona wyposażeniu inwentarskiemu i gospodarstwom zajmującym się chowem zwierząt. Na szczególną uwagę zwiedzających zasługuje blisko 20 marek ciągników. Ponadto na targach pojawią się najnowsze kombajny zbożowe oraz nowoczesny sprzęt do wiosennych zasiewów czy sianokosów.

Nie tylko wystawa

Dla wystawców udział w targach to przede wszystkim możliwość nawiązania kontaktów sprzedażowych. Dla rolników to możliwość zapoznania się z ofertą firm, ale też i okazja do uzyskania cennych wskazówek w temacie inwestycji w najnowocześniejszy sprzęt. Rolnicy szukający porad na temat źródeł dofinansowania również znajdą odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Organizatorzy targów zachęcają również do udziału w wykładach i prelekcjach. To kolejny ważny element tego wydarzenia.

– Poprawa efektywności pracy w gospodarstwach rolnych, także w tych mniejszych, kilkuhektarowych, zależy od inwestycji w nowy sprzęt. Niezbędna jest także ciągła edukacja i specjalizacja produkcji. Temu służą właśnie Targi Rolnicze w Lublinie – mówi Łukasz Rachubiński, dyrektor projektu ze strony Międzynarodowych Targów Poznańskich.
AGRO-PARK na terenie Targów Lublin (ul. ul. Dworcowa 11) 4 i 5 marca można zwiedzać w godz. 9 -17.

Wstęp jest bezpłatny.

Program targów 

4 marca (sobota)

• Godz. 10.15-10.45 – dr Elżbieta Mielniczuk, Katedra Fitopatologii i Mykologii, Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu, prelekcja: „Choroby zbóż powodowane przez grzyby toksykotwórcze”

• Godz. 11-11.30 – dr hab. Witold Chabuz, Katedra Hodowli i Ochrony Zasobów Genetycznych Bydła, Wydział Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki, prelekcja: „Współczesne wyzwania hodowli bydła i produkcji mleka w Polsce”

5 marca (niedziela)

• Godz. 11-11.30 dr hab. Marek Babicz, Katedra Hodowli i Technologii Produkcji Trzody Chlewnej, Wydział Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki, prelekcja: „Wykorzystanie świń ras krajowych w produkcji wieprzowiny wysokiej jakości”

Pozostałe informacje

Problemy dyrektorki wiejskiej podstawówki. Zasiądzie na ławie oskarżonych

Problemy dyrektorki wiejskiej podstawówki. Zasiądzie na ławie oskarżonych

Gdy przedstawiano jej zarzuty, odmówiła składania wyjaśnień. Ale przed sądem coś powiedzieć będzie musiała, bo Prokuratura Rejonowa w Hrubieszowie oskarżyła dyrektorkę Szkoły Podstawowej w Trzeszczanach o przekroczenie uprawnień. Grozi za to do 3 lat więzienia.

Eksplozja nowych brzmień na żywo!
9 maja 2025, 19:00

Eksplozja nowych brzmień na żywo!

Już w najbliższy piątek (9 maja) na scenie lubelskiego klubu TrzyMaj, pojawi się zespół Twoosty Mayonez – uważany jedno z najciekawszych zjawisk na polskiej scenie jazzowej.

Tej amunicji w Polsce nie wytwarza nikt inny. Zwiększą produkcję i zatrudnienie w Lubelskiem

Tej amunicji w Polsce nie wytwarza nikt inny. Zwiększą produkcję i zatrudnienie w Lubelskiem

Nawet 150 tysięcy sztuk pocisków rocznie zamierza produkować Mesko. Pierwsze sztuki amunicji już zeszły z linii produkcyjnych w Kraśniku. Firma się rozbudowuje i będzie poszukiwać nowych pracowników.

PGE Start Lublin w ostatnim meczu fazy zasadniczej zagra z liderem rozgrywek

PGE Start Lublin w ostatnim meczu fazy zasadniczej zagra z liderem rozgrywek

PGE Start Lublin zakończy sezon zasadniczy środowym meczem z Anwilem Włocławek

A2 na odcinku Swory-Biała Podlaska

Pierwsza taka decyzja GDDKiA. Budowa nowego odcinka A2 tylko dla wybranych państw

Jest przetarg na budowę autostrady A2 od węzła Biała Podlaska w kierunku wschodnim. GDDKiA zdecydowała się na wykluczenie z udziału w tym postępowaniu wykonawców z tzw. państw trzecich. To pierwsza taka decyzja inwestora.

zdjęcie ilustracyjne
galeria

Matura 2025. Co można wnieść na egzamin z matematyki?

W poniedziałek ruszyły matury. Dziś obowiązkowy egzamin z matematyki na poziomie podstawowym.

Zamojski Szpital Niepubliczny ma z KPO do wydania ponad 9 mln zł na unowocześnienie ZOL

Za pieniądze z KPO. Więcej łóżek dla ciężko chorych pacjentów

Tuż przed majówką podpisana została umowa na modernizację zakładu opiekuńczo-leczniczego w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym. Inwestycję finansowaną dzięki pieniądzom z Krajowego Planu Odbudowy zrealizuje miejscowa firma.

W drugim meczu finału PLS 1. Ligi ChKS Chełm pokonał KKS Mickiewicza Kluczbork 3:0

ChKS Chełm po raz drugi lepszy od KKS Mickiewicza Kluczbork

W drugim meczu finału PLS 1. Ligi ChKS Chełm pokonał na wyjeździe KKS Mickiewicza Kluczbork 3:0. Do wygrania finałowej rywalizacji chełmianom brakuje już tylko jednego zwycięstwa

Julia Ostrowska zaliczyła dobry mecz

Dwie piłkarki Górnika Łęczna zagrały na Wyspach Owczych

Właśnie na dalekich Wyspach Owczych odbywają się mistrzostw Europy U-17. W kadrze powołanej przez Paulinę Kawalec znajdują się dwie zawodniczki na co dzień w Górniku Łęczna – Julia Ostrowska oraz dowołana w ostatniej chwili Wiktoria Skrzypczak.

Niezwykły koncert w Domu Kultury LSM – koncert dla „Szeli”
15 maja 2025, 19:00

Niezwykły koncert w Domu Kultury LSM – koncert dla „Szeli”

Jerzy "Szela" Stankiewicz był cenionym muzykiem, charyzmatycznym wokalistą i popularyzatorem bluesa, szczególnie aktywnym na lubelskiej scenie muzycznej. Zmarł zaledwie kilka dni po swoich 60. urodzinach, które świętował koncertem z zespołem Teksasy. Przyjaciele pamiętają o swoim kolędzie, dlatego 15 maja w DK LSM odbędzie się specjalny koncert – Tribute to Szela.

Matematyka - królowa nauk. Sprawdź w naszym quizie, czy zdałbyś egzamin

Matematyka - królowa nauk. Sprawdź w naszym quizie, czy zdałbyś egzamin

Już we wtorek uczniowie z całej Polski zmierzą się na egzaminie maturalnym z królową nauk - matematyką. A ty, pamiętasz jeszcze wzór na deltę? Sprawdź się w naszym quizie!

Punk rock z Lubelszczyzny
9 maja 2025, 19:00

Punk rock z Lubelszczyzny

Rzadko mamy okazję posłuchać na żywo punk rockowych składów pochodzących z Lubelszczyzny. Najbliższa ku temu okazja będzie w piątek (9 maja) maja, kiedy to w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt wystąpią: Patologia, Destruktor, Bliss oraz Dzieci z Mąki.

Kto zrobi najładniejsze zdjęcia z rzepakiem? SW-4 podjęły wyzwanie
z lotu ptaka
galeria

Kto zrobi najładniejsze zdjęcia z rzepakiem? SW-4 podjęły wyzwanie

Dzisiaj nad powiatem ryckim i puławskim latały trzy śmigłowce SW-4 "Puszczyk" z 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie. Ich załogi wykonały kilka zdjęć malowniczego, wiosennego krajobrazu.

Adam Kuś może być zadowolony z występu na Bałkanach

Adam Kuś najlepszym góralem wyścigu Belgrad – Banjaluka

Ostatnie dni były bardzo pracowite dla zawodników Monogo Lubelskie Perła Polski. W końcówce kwietnia nasz zespół wystartował w prestiżowym wyścigu Belgrad – Banjaluka. I chociaż w klasyfikacji generalnej próżno szukać zawodników Monogo na czołowych pozycjach, to jednak ten start można zaliczyć do udanych.

Marita Alban Juarez Quartet – odkryj peruwiańskie rytmy na koncercie w Klubie Muzycznym CSK
Koncert
8 maja 2025, 19:00

Marita Alban Juarez Quartet – odkryj peruwiańskie rytmy na koncercie w Klubie Muzycznym CSK

Jeszcze nie opadł kurz po sobotnim – jubileuszowym – koncercie Piotra Wojtasika, a już 8 maja w Klubie Muzycznym CSK odbędzie się kolejne muzyczne wydarzenie, obok którego nie można przejść obojętnie. Tego dnia wystąpi Marita Alban Juarez Quartet, w składzie którego występują najlepsi obecni polscy jazzmani młodego pokolenia jak np. Dominik Wania czy Andrzej Święs.

Kalendarz
maj 2025
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31